Ingen av partene bekrefter at noen handel er i orden, men begge innrømmer at det er kontakt mellom dem.
- SAMARBEID
- Vi ser på et mulig samarbeid. Vi ønsker begge en utvikling i Sundet, men vi er ikke nødvendigvis helt enige om hvordan, kommenterer Inge Nessiøy.
- Jeg kan bekrefte at Inge Nessiøy og jeg diskuterer og vurderer et samarbeid rundt hans eiendommer i Eidsvoll. Jeg er i tenkeboksen ei stund til. Ut over dette er det for tidlig å kommentere saken, sier Bjørn Dæhlie.
TRE EIENDOMMER
Inge Nessiøy eier tomter ved Rubis der Bjørn Dæhlie allerede har kjøpt naboeiendommen Solli pensjonat.
Nessiøy er også medeier i den tidligere baptisteiendommen - Sundgata 10 AS - sammen med Ole Martin Almeli og Myrvang-familien.
Rett nedenfor denne eiendommen og ut mot Vorma står Bjørn Dæhlie på startstreken for å bygge 29 leiligheter i prosjektet Skibladnersvingen.
Nessiøy eier også ei tomt på Skjoldnestangen, på andre sida av Eidsvollbrua, med strandlinje til Vorma.
EIENDOMMER PÅ VESTSIDA
Bjørn Dæhlie sitter også med flere eiendommer på vestsida av Vorma; Gamle Eidsvoll stasjon som nå huser Eidsivating lagmannsrett, eiendommen til Øvre Romerike tingrett og overnattingsenheten på det gamle stasjonsområdet, rett sør for jernbanebrua.
- POSITIVT
Ordfører John-Erik Vika er orientert om Dæhlies mulige inntreden på nye områder i Eidsvoll sentrum.
- Jeg synes Bjørn Dæhlies satsing i Sundet er veldig positiv, sier Vika.
- Han er en person som har økonomi og kraft til å få gjennomført prosjektene sine. Han er seriøs, men krevende - i positiv forstand. Han vet hva han vil, og han utfordrer oss. Det er flott, sier ordføreren.