– Forkjøpsretten hos Bori avklares denne uka. Salgsstart for prosjektet er torsdag 20. april på Søndre Samfund, sier Vibeke Voksøy, eiendomsmegler og fagansvarlig i Romerike Eiendomsmegling AS.
Prosjektet har fått navnet Stasjonsløkka, og 36 leiligheter selges i første byggetrinn. Prisene strekker seg fra 1.550.000 til 4.000.000 kroner. Leilighetene er fra 1- til 4-roms, og vil ha Eidsvoll Verk stasjon, Råholthallen, Lidl-bygget og Råholt ungdomsskole som nærmeste nabo.
– På den ordinære salgsstarten på Søndre Samfund blir det presentasjon av prosjektet og lett servering. Det er bare å møte opp med ferdig utfylt budskjema. Er det flere som ønsker samme enhet blir det loddtrekning, sier Voksøy. Totalt planlegges det elleve blokker med 391 leiligheter i området. Eiendommen ble regulert til boligformål i 2012. Det er Bori Utbygging AS og O.M. Holding AS som står bak utbyggingsprosjektet. O.M. Holding AS eier tomtearealet nærmest Råholthøyden, mens Bori eier naboeiendommen.
LES OGSÅ: Planlegger 350-400 nye leiligheter på Råholt