...
BEST. Linn Torp vant - og assisterende rittleder, pappa Ketil, var fornøyd med innsatsen. Foto: Trond Nordahl

Lur Linn jublet sist

Linn Torp viste hvor viktig det er å vite hvor målstreken er - og slukket effektivt Team HITEC-jentenes jubelscener.

Redaksjonen E-post
Publisert 24.05.2010 kl 17:48 Oppdatert 11.03.2011 kl 10:02

Tips en venn på e-post:


For et stort og sterkt lag fra Team HITEC Products var bare seier godt nok i norgescupen lørdag. Sammen skulle de kneble Linn Torp - veteranen som kjørte på hjemmebane. Men profflaget med utspring i Ullensaker forregnet seg stygt i spurten.

Lovende Emilie Moberg hadde overtaket, men stoppet å trå før målstreken. Akkurat slikt utnytter ei rutinert jente som Linn. Hun var klart først over streken - foran nevnte Moberg og spurtkanonen Sara Mustonen. Moberg ble deplassert som straff for å ha sluppet styret i massespurt. Det lønner seg sjelden å juble for tidlig.

HELT ALENE
– Jeg kjørte alene, og det har både fordeler og ulemper. Du får ingen hjelp, men du behøver ikke å ta hensyn til andre heller. Jeg synes Team HITEC-laget kjørte veldig bra. De tok ansvar og satte sitt klare preg på rittet, smilte Linn Torp etter hjemmeseieren.

– Du var sammen med Sara Mustonen i brudd?

– Ja, og det kunne blitt en artig duell til slutt. Ei stund hadde jeg tro på at det kunne gå helt inn, for vi jobbet godt sammen. Men vi ble hentet inn. Sara er en veldig god spurter som hevder seg blant de gode i verdenscupen.

EN TRENINGSTUR
– Før start var jeg innstilt på å ta rittet som trening. Jeg har nemlig ikke følt meg så sterk i det siste. Men da det fungerte så bra som det gjorde, måtte jeg prøve, sa Linn, som har lagt bak seg ei vond tid som proff i Italia.

– At vi ikke fikk lønn på mange måneder, var ikke det verste. I lange tider visste jeg ikke hvor jeg skulle bo – og levde med sakene mine i to plastposer.

Lørdag var veteranen på topp igjen. Og snart er det NM i Trondheim. Lure spurtere har hentet NM-gull før?

Mest lest nå

...

Hvor er Stine?

Nyheter Politiet går ut med etterlysning av kvinne som har vært savnet i snart en uke. Les mer

...

Vil endre navn på jernbane-stasjon

Nyheter – Reisende forveksler Eidsvoll Verk og Eidsvoll stasjoner, forteller Christine M. Salvesen.. Les mer

...

150 i fakkeltog for sikrere vei

Nyheter 150 mennesker gikk i ettermiddag i fakkeltog for sikrere vei på den ulykkesutsatte strekningen mellom Dal stasjon og Bondalskrysset. Les mer

...

39-åringen innrømmer påkjørselen

Nyheter 39-åringen, som i går meldte seg for politiet etter påkjørselen på Mogreina, innrømmer nå at han kjørte ned en person. Han erkjenner imidlertid ikke straffskyld. Les mer


TIPS OSS

TELEFON: 63 92 27 00
SMS: EUBTIPS til 2005
MMS-BILDER: EUBFOTO til 2005
E-POST: redaksjon@eub.no

KONTAKT OSS

SENTRALBORD: 63 92 27 00
FAX: 63 96 49 76
E-POST TIL ANNONSEAVDELINGEN: annonse@eub.no
E-POST TIL ABONNEMENTAVDELINGEN: abonnement@eub.no
ANDRE HENVENDELSER: lokalavisen@eub.no
POST: Postboks 130, 2081 Eidsvoll
BESØK: Wergelandsgate 10, Eidsvoll
---
Offentlige forretningsdokumenter

REDAKSJONEN

ANSVARLIG REDAKTØR: Terje Granerud
REDAKTØR: Erik Øsmundset
REDAKTØR: Kristian Westgård
ANNONSER: Hanne Gustavsen

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.